Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

MAGNA

Magna’nın kurucusu Frank Stronach 1957 yılında Toronto, Ontario’da, ileride Magna’ya dönüşecek bir alet ve kalıp dükkanı açtı. Avusturya doğumlu bu girişimci işletmeyi inşa etmek için çok çalıştı ve 1959’da güneşlik braketleri imal etmek için General Motors Oshawa ile ilk otomotiv sözleşmesini yaptı.

Magna o tarihten seneler sonra bugün, 25’ten fazla ülkede üretim operasyonu ve ürün geliştirme, mühendislik ve satış merkezi olan dünya lideri bir otomotiv tedarikçisidir. 170.000’den fazla Magna çalışanı, yenilikçi prosesler ve Dünya Klasında Üretim aracılığıyla müşterilerimize, yani öncelikli olarak araba ve hafif kamyon orijinal teçhizat üreticilerine (OEM’ler) üstün değer sunmaya odaklanmıştır.


Teknolojik Devrim

Magna’nın kurucusu Frank Stronach 1957 yılında Toronto, Ontario’da, ileride Magna’ya dönüşecek bir alet ve kalıp dükkanı açtı.

Avusturya doğumlu bu girişimci işletmeyi inşa etmek için çok çalıştı ve 1959’da güneşlik braketleri imal etmek için General Motors Oshawa ile ilk otomotiv sözleşmesini yaptı. Magna o tarihten seneler sonra bugün, 25’ten fazla ülkede üretim operasyonu ve ürün geliştirme, mühendislik ve satış merkezi olan dünya lideri bir otomotiv tedarikçisidir.

  • 2010 - Global Platform
  • 2000 - Kuzey Amerika'daki en büyük otomobil parçaları tedarikçisi oldu.
  • 1992 - New York Borsası, Magna'yı halka açık bir şirket olarak kabul ediyor.
  • 1969 - Multimatic, Magna Electronics Corporation Limited ile birleşti.
  • 1957 - Frank Stronach, Toronto'da Multimatic adında tek kişilik bir alet ve kalıp dükkanı açar.

Misyonumuz

Magna’nın sürekli ve temel önceliklerinden birisi küresel anlamda tutarlılık gösteren dünya klasında üretim elde etmektir. Ustalık ve toplam kalitede gururumuz, Adil Kuruluş kavramının ayrılmaz bir parçasıdır. Magna’da, yönetim ve çalışanlar operasyonel mükemmellik ve başarı elde etmek için paylaşılan bir sorumlulukla ortaklık içinde çalışırlar.

Vizyonumuz

Yenilikçi ürün ve süreçlere dair inşa edilen en iyi değeri ve Dünya Klasında Üretim sunarak müşterilerimizin otomotiv endüstrisinde tercih ettiği küresel tedarikçi ortağı olmayı amaçlıyoruz. Tercih edilen işveren, iş ahlakı ve sorumluluk sahibi kurumsal bir vatandaş ve hissedarlarımız için üstün bir uzun vadeli yatırım olmak için çaba gösteriyoruz.


Bilgi Toplumu Hizmetleri

• Sirketin MERSIS numarasi- 0465023329500021
• Sirketin ticaret unvani- Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A. S.
• Sirketin merkezi- Deniz Evler Mah.Ali Uçar Cd. No:53/9 Gölcük-Kocaeli
• Sirketin taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktari- 235.422,00 TL.- Hepsi ödenmis.
• Anonim sirketlerde yönetim kurulu baskan ve üyelerinin ad ve soyadlari-
Joseph Ramon Belsa Beaumont : Yönetim Kurulu Başkanı
Serdar Eren : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Samir Deliorman: Yönetim Kurulu Üyesi
• Bir tüzel kisinin; anonim sirketlerde yönetim kuruluna üye olarak olarak seçilmesi durumunda; tüzel kisiyle birlikte, tüzel kisi adina tüzel kisi tarafindan belirlenen gerçek kisinin de tescil ve ilan olunduguna iliskin açiklama, seçilen tüzel kisinin MERSIS numarasi, ticaret unvani, merkezi ve tüzel kisi ile birlikte tescil edilen gerçek kisinin adi ve soyadi-Bizde atanan tüzel kisi yok.
• Seçilen denetçinin adi ve soyadi/unvani, yerlesim yeri/merkezi, varsa tescil edilmis subesi- KPMG Bagimsiz Denetim ve SMMM.A.S. Hakan ÖLEKLI-Sorumlu Denetçi-ISTANBUL.